Peyzaj&Çevre Düzenleme

Yeşil alanlar, yaşayan alanlardır. Bitki gelişiminin kontrolü, çim yüzeylerin sağlıklı sürekliliği için peyzaj alanları düzenli bakım gerektirir. İlaçlama, gübreleme, budama vb işlemleri zamanında, gerektiği ölçüde peyzaj mimarı kontrolünde bahçıvanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Son yıllarda kent yaşamının insanlarda oluşturduğu stresin ve yeşil yoksunluğunun çözümü olarak çatı bahçeleri karşımıza çıkar. Çatı bahçelerini binalarınız üzerinde çatılarda, teraslarınızda bir bahçe olarak düşleyebilirsiniz. Çatı bahçelerindeki temel amaç, insanların doğadan kopuk yaşamasının önüne geçmektir. Çünkü giderek kentleşen metropoller insanları doğadan uzaklaştırdıkça doğanın insanlar üzerindeki pozitif etkisinin eksildiğini görmekteyiz.

Bir çatı bahçesinin yapımı sırasında izolasyon sorunu ve çatının yük taşıma kapasitesi dikkate alınarak statik hesapları sağlıklı bir şekilde yapılmalıdır. Bu tip sorunlar aşıldıktan sonra çatılar bir bahçe gibi düşünülerek tasarlanabilir.

Bahçenize uygulamak istediğiniz hayallerinizi, tarzınızı, isteklerinizi, bölge yapısı ve toprak zemin dokusuna uygun tasarım, proje, uygulama işlemlerini profesyonel ekiplerimizle  sorunsuz olarak teslim ediyoruz. Bizimle çalışmak zaman ve maddi açıdan büyük bir kazançtır.